Yararları Öğrenin


İstanbul’da yaşayan masaj sever insan olarak tecrübelerim hakkında bilgi verdiğim, gerektiğinde kendinize masaj yapmanız için püf noktaları ilettiğim yazı ve videolarımdan üçüncüsünü izliyorsunuz.

İstanbul masaj bir profesyonel gibi yapmayı öğrenin
İlk video: https://youtu.be/Zh-Ww6N1TvE

İstanbul masaj tanımı ve mantığı kavrayın
İkinci video: https://youtu.be/QoQ0xWCARv4

Hepimizin bildiği üzere masaj rahatlamamızı ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar, bunun yanı sıra masaj sağlığımızın üzerinde de birçok faydası vardır.

Terapinin yararlarını sıralayalım.

Damarlardaki kan dolaşımını hızlandırır.

Kas gerilimini azaltır.

Kasları sıklaştırır ve şekillendirir.

Lifler birbirinin üzerinde kolayca kayamamasının sebebi, yeterince egzersiz yapmamamız veya gereğinden fazla egzersiz yapmamızdır. Bunun sonucu olarak kas gerilimi oluşur.

Kas hareketinin atığı olan karbon dioksit, laktik asit ve üre kaslarda birikir. Masaj terapisi bu atıkların atılmasına yardımcı olur ve vücudu normal işleyişine dönmesine yardımcı olur.

Stres düzeyini azalır.

Stres düzeyini azaltması en önemli etkilerinden biridir, insan rahatsızlıkların %90’nın sebebi stres düzeyi olduğu düşünülür.

Kas esnekliğini ve hareket kabiliyetini artırır.

Bu iki önemli etki vücudunuzun daha verimli çalışmasına yardımcı olur ve kaslarınızın komutlarınıza uygun tepki vermesini sağlar.

Vücudun yenilenme sürecini azaltır.

Fiziksel egzersizlerden sonra kaslarda karbon oksit ve laktik asit gibi atık maddeler birikir. Bu atık maddelerinin atılmasına yardımcı olan masaj, vücudun yenilenme sürecine katkıda bulunur.

Aşırı yüklemeyi engeller.

Kaslar üzerinde masajın rahatlatma etkisi olduğu gibi, sinir sistemi üzerinde de yatıştırıcı etkisi vardır. Aşırı egzersiz sonucu kas üzerinde oluşan yorgunluk sendromlarını engeller.

Kilo vermenize yardımcı olur.

Araştırmalara göre masaj deri altında bulunan yağ kapsüllerini patlatır, bu yöntemle biriken yağları eriterek vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Sakatlıkları engeller ve tedavi eder.

Sakatlanmalarda oluşan kas yırtıklarının bağlarını güçlendirerek, daha hızlı iyileşme sağlar ve oluşabilecek muhtemel sakatlıkları en aza indirir. Yaraların tedavisi için kilit önem taşıyan bazı maddelerin (azot, fosfor, sülfür) vücuda nüfuz etmesine yardımcı da olur.

0