Masajın Yağları

Masaj yağları belirli amaçlara hizmet ederler. Elleri kayganlaştırmak ve deri tahrişlerini azaltmak amacı ile kullanılırlar. Kas gerginlikleri ve kan dolaşımı üzerinde çalışırken ten dokularının zarar görmemesine yardımcı olurlar. Parfümlü yağlar kullanmak aromaterapi gibidir, hastanın rahatlamasına yardımcı olurlar.

Masaj yağı seçerken, masaj yapacağımız kişinin en sevdiği kokuların arasından seçim yapmaya özen gösteriniz. Eğer emin değilseniz, vanilya kokulu iyi bir seçim olacaktır, çünkü vanilya insanların üzerinde rahatlatıcı bir etkisi vardır.

Çoğu masaj yağları bir çeşit karışımdırlar, kendi özel yararlarına ve kendine has kokularına sahiptirler.

Tercih edilen bazı masaj yağları şunlardır:

Fındık yağı: Diğer kokuları bastırmak adına kendine has bir kokusu yoktur. Derinin derinlerine nüfuz eder ve harika nemlendirme etkisi vardır.

Buğday tohumu yağı: Yapışkan bir maddedir, diğer yağlarla sulandırarak uyguladığınızda deri hücrelerin yenilenmesi ve kan dolaşımının hızlanması adına oldukça yararlıdır.

Badem yağı: Yumuşatıcı yağların arasından, en iyi seçim badem yağıdır. Deriyi nemlendirerek deri dengesini düzenler, kaygan değildir ve sürülmesi oldukça kolaydır.

Avokado yağı: Yaşlanma belirtileri gösteren veya özel ilgi gerektiren ciltler için harika bir yağıdır. Güneşin etkisi ile kuruyan derileri nemlendirir ve derinin yaşadığı su kaybını geri kazanılmasını sağlar, ayrıca deri tarafından kolayca emilir.

Üzüm çekirdeği yağı: Lineolik asidi sebebi ile oldukça değerlidir, deri ve hücre zarları için oldukça yararlı bir yağı asididir.

Krem yerine yağı kullandığınızdan dolayı masajın sonunda müşterinin yağlı bir ciltle oradan ayrılacağını düşünmeyin. Ticari masaj yağların mükemmel emme, hidrasyon ve iyileştirme özelikleri vardır.

Kısacası masaj yağları terapiste ovma ve yoğurma hareketlerine başlamadan önce kaygan bir yüzey sağlar. Düzenli hareketlere hoş bir aroma eşlik eşliğinde, müşteriye fiziksel ve ruhsal rahatlama sağlar.

Masaj yağlarını birçok yerden temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden birçok seçenekten düşük fiyatlara masaj yağı temin edebileceğiniz sayısız web sayfası mevcuttur. Buna rağmen kendi masaj yağınızı kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

0