Kendinize Masaj – Yüz ve Boyun

Yüzünüze masaj uygulamak baş ağrılarınıza iyi gelebilir, kaygı düzeyinizi azaltabilir ve yoğunken sizi rahatlatabilir. Masajın ayrıca cildinizin rengini güzelleştirmek ve daha taze bir görünüm sağlamak gibi yararları da olabilir.

Cildinizi tahriş etmemek için kaliteli yüz yağı kullanınız.

1.Ellerinizin parmakları alnınıza ve avuç içinizin sert kısımları çenenize gelecek şekilde yüzünüzün üzerine yerleştiriniz. Birkaç saniye ellerinizi bu şekilde tutunuz, daha sonra yavaşça ve nazikçe kulaklarınıza doğru ellerinizi çekiniz. Ellerinizi yana çekerken, yüzünüzün gerginliği eridiğini ve bir mıknatıs gibi alıp attığını hayal ediniz.

2.Başınızı yana yatırınız ve elinizin üst kısmını kullanarak çenenizin köprücük kemiğini okşayınız. Eller bir birini takip ederek hareketi devam ettiriniz. Başınızı sola yatırınız ve boynunuzun sağ tarafını okşayınız, daha sonra ise diğer tarafına ayni hareketi uygulayarak tekrarlayınız. Kan dolaşımını hızlandırmak ve boynun cildinizin gerginleşmesini sağlamak adına sertçe ovalayınız.

3.Çenenizin etrafını baş ve işaret parmağınızı kullanarak çimdiriniz. Çene altından başlayarak kulaklarınıza kadar hareketi uygulayınız. Çimdiklerinizi kemiğe yakın bölgelerde uygulayın, böylece cildinizi fazla germemiş olursunuz.

4.Elinizin tersi ile çenenizin altına hafif tokatlar atınız. Bu hareketi uygularken çene altında ki kaslara çalışabilmeniz adına dilinizi ağzınızın en arka bölümünde kıvrılmış tutmaya çalışınız.

5.Ellerinizin orta ve işaret parmaklarını kullanarak çenenizin ve ağzınızın etrafında küçük dairesel baskılar uygulayınız. Bu hareketleri yaparken kaslarınızı çalıştırmak adına dudaklarınızla kocaman bir O yapınız ve dudaklarınızı dişlerinize olabildiğince yapıştırınız.

Abartılı bir şekilde “Ooh”, “Eee”, “Uuu” seslerini çıkartarak kaslarınızı çalıştırmaya devam ediniz. Bu hareketler kan dolaşımınızı artıracak ve ağız etrafındaki karışıklıklarınızı önleyecektir – hala genç olduğunuzu asla düşünmeyiniz.

6.Ağız kenarından kulaklarınıza kadar olan bölgeyi okşayınız. Her bir elinizi bir yanağınıza yerleştirin ve eş zamanlı hareket ettiriniz. Daha sonra iki elinizi tek yanınıza koyun ve ağız kenarından kulaklarınıza kadar okşama hareketleri uygulayınız, parmaklarınızın eklem yerlerini kullanınız.

7.Burun hizasından saçlarınızın başladığı yere kadar olan alın bölgenizi okşayınız. Elleriniz alnınızın şeklini almalı ve bu yumuşak hareketlerinin keyfini çıkarmak için gözlerinizi kapatınız.

8.Gerginliği azaltmak adına kaşlarınızın arasında kalan kaslarınıza masaj uygulayınız. İşaret parmaklarınızı burun kemiğin üstüne yerleştirin ve yukarıya doğru sert ovma hareketleri uygulayınız, daha sonra ters ve en son ayni hareketi çapraz uygulayınız.

9.Şakaklarınızdan burun direğinize kadar bulunan tüm alnın bölgenizde dairesel baskılar uygulayınız. Sertçe bastırınız, fakat teninizi incitmeyiniz. Bu uyarıcı hareketlerden sonra alnınızı yumuşatmak için parmak uçlarınızla nazikçe okşayınız.

10. Alnınızın ortasından başlayarak şakaklarınıza kadar okşayınız ve şakaklarınızda nazikçe baskı uygulayarak hareketi bitiriniz. Şakaklarınıza baskı uygularken nazikçe dişlerinizi sıkarak çene kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Parmaklarınızı altında kaslarınızın çalıştığını hissetmelisiniz, yavaş dairesel ve statik hareketlerle kaslarınızı uyarınız.

11.Orta parmaklarınızla göz çevrenizi okşayınız. Burun direğinden kaşlarınıza kadar sertçe ovalayınız ve şakaklarınıza baskı uygulayınız. Daha sonra cildinize yumuşakça dokunarak gözaltında kalan bölgede parmaklarınızı kaydırınız.

12.Baş ve işaret parmağınızı kullanarak, kaşlarınızın civarındaki bölgeden başlayarak şakaklarınıza doğru parmaklarınızı gerdiriniz. Sonra kaşlarınızın altında bulunan, burun kemiğinizin başlangıcı olan ince girintili bölgeye baskı uygulayınız.

13.Avuç içlerinizle kapatarak gözlerinizi rahatlatınız. Avuç içlerinizin sert kısmını göz boşluklarınıza yerleştiriniz ve birkaç saniye bu şekilde tutunuz. Karanlığın keyfini çıkarınız. Nazikçe baskı uygulayınız ve ellerinizi yavaşça kaydırarak üstünden çekiniz.

14.Yüzünüzü ellerinizle kapatarak ve dış kısmını okşayarak masajı bitirebilirsiniz.

Bu masaj sizi canlandırabilir ve cildinizin daha hoş bir görünüme sahip olmasına yardımcı olabilir.

Masaj hayallerinizdeki kişiyi ayartmak ve cinsel hayatınızın renklendirmek adına harika bir yol olabilir.

0