İstanbul Bağımsız Masaj Uzmanlarına Gitmek İçin Tıklayın
 

İstanbul masaj hizmeti almadan önce sizin için hangi masaj uygun sorusunu bu yazı videoda cevapladık. Profesyonel masaj hizmeti veren bağımsız masaj terapisti bulmak için Butik Masaj doğru adrestir.

Stresten kurtulmak mı istiyorsunuz? Ağrılardan mı şikayetçisiniz? Duruşunuzda bir problem mi var? Masajdan maksimum faydayı sağlamanız için, yaşadığınız soruna uygun bir masaj yaptırmanız gerekiyor

Rahatlamak ve ağrılardan kurtulmak amacıyla yaptırılan masajın; tam 160 farklı türü olduğunu biliyor muydunuz? İşin zor kısmı ise; hangisinin sizin için en doğrusu olduğunu bulmak… Bu sunumda belli başlı masaj türleri ve bu masajların hangi sorunlara iyi geldiği konu ediliyor.

İSVEÇ MASAJI

Bu masaj türü; genel bir gevşeme sağlamak, kan ve lenf dolaşımını hızlandırmak, kaslardaki gerginliği azaltmak amacıyla uygulanıyor. Masaj yağlarının kullanıldığı terapinin ideal süresinin 60 dakika olması gerekiyor.

ANTİ SELÜLİT MASAJI

Vücutta selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını, dolaşım sisteminin düzenlenmesini ve selülitin neden olduğu şekil bozukluklarının onarılmasını sağlıyor.

TAI MASAJI

Temel yapısını Hint ve Çin tıbbından alan bu masajda; vücut bazı özel hareketlerle geriliyor. Masözler belli noktalara baş parmaklarıyla, elleriyle ve ayaklarıyla basınç uygulayarak vücudun enerji akımını canlandırıyor. Thai masajı ile vücuttaki stres azalıyor.

DERİN DOKU MASAJI

Kronik ağrılara, duruş problemlerine ve kronik kas gerginliklerine çok iyi geliyor. Bu masaj türü yağla uygulanıyor.

AROMA TERAPİ MASAJI

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarıyla uygulanan bir yöntem. Bu masajda dikkat edilmesi gereken nokta; temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olması… Bu masaj türünde; fiziksel temasın dışında, yağların kimyasal özellikleri de vücuda yarar sağlıyor.

DOLAŞIM MASAJI

Bu tür masajlar; deri altındaki kan dolaşımını aktive ederek, dokunun canlanmasını sağlıyor. Özellikle kanın, bacaklardan göğse doğru gitmesini sağlıyor. Belirli noktalara bastırıldığında, kullanılmış lenf atılıp yenileniyor.

BAŞ-OMUZ MASAJI

Sadece baş, boyun ve omuz bölgesine yönelik bir masaj… Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrısı, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkili… Saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanması için de çok faydalı…

SIRT MASAJI

Kamburlaşma, yanlış oturma pozisyonları, uzun süre ayakta durma, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden oluyor. Bu masaj türü, kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletiyor.

AYAK MASAJI

Refleksoloji; ayak tabanında, bedenin tüm organlarına karşılık gelen bazı noktaların olduğu prensibine dayanıyor. Masözler; özel birtakım tekniklerle, ayaklardaki bu bölgelere basınç uyguluyor. Bu basınç; vücuttaki enerjiyi ve kanın akışını tetikliyor. Böylece ilgili bölgelerdeki rahatsızlıklarda iyileşme gözleniyor. Bu masaj için ideal sürenin 30 dakikayı aşmaması gerekiyor.

Hizmet için İstanbul profesyonel masöz veya masör tercih etmenizi öneririz! Butik Masaj size yol gösteriyor.

İstanbul Prostat Masaj – İşi İyi Bileni Bulun

İstanbul’da prostastınızla ilgili masaj hizmeti aldınız mı? Prostat masajı, prostat bezine sağlıklı yararlar sağlamak için hafifçe dokunulan bir masaj türüdür.

Prostat masajından erkeklerin üreme sistemleri yanında, her iki cinsiyetin idrar yoluna, erkekleri etkileyen sağlık konuları ile ilgili androlojiye de odaklanan ürolojinin bir diğer yönü olarak da çoğunlukla bahsedilmektedir.

Bu masajının yenilenen, daha iyi olan cinsel işlevler ve prostata özel kimi durumlardan kurtulma benzeri birçok yararı olduğu bilinmektedir.

İşlem iki türlü gerçekleştirilebilmektedir: Tıbbi ortamda ön sevişme ya da tekil bir etkinlik olarak yürütme.

Bu tür özel işlem sırasında, özel prostat masaj aleti anüse yaklaşık 10 santim yerleştirilir. Eğer özel ekipman mevcut değil ise kimi zaman parmak da kullanılabilir, ama araştırmalar göstermiştir ki parmaklar söz konusu bölgeye ulaşamayacak kadar kısa kalabilir, dolayısıyla etkisiz olabilirler.

Birçok durumda, kişi isteğine de bağlı olarak, hem anüs, hem de masaj aleti iyice kayganlaştırılıp bu süreç kişi için daha rahat hale getirilir.

Prostat bezinin dokuları çok fazla duyarlıdır. Bu tür masaj sırasında hafif hafif dokunulan ve dolayısı ile uyarılan da bu tür dokulardır. Kullanılan masaj aleti, birçok erkekte kivi meyvesi boyutunda olan prostatın yerini tespit edecektir. Prostatla dolaysız kurulacak bir temas, birçok erkeğin zevkli veya keyifli bulacağı oldukça yoğun bir his yaratır.

Bu tür masaj sırasında, hafifçe ve aynı zamanda dikkatle prostatın etrafında hareket ettirmek en yaygın prostat masaj tekniğidir, çünkü daha fazlasıyla his uyandırdıktan sonra farklı cinsel sorunları ve üreme sistemi sorunlarını çözmede yardımcı olabilecektir.

Prostat masajının yararları arasında şunlar vardır: Cinsel hissin artması, iktidarsızlığın veya sertleşme bozukluğunun üstesinden gelinmesi. Pelvik bölgeden geçmekte olan kan akışı engellenebilir, prostat masajı ile kanın yeniden akması sağlanacaktır.

Bunu yapmanın kişinin cinsel yaşamında çok olumlu etkisi olabilir ve dolayısı ile daha uzun süreli ereksiyonlar, daha zevkli orgazmlar ve daha uzun cinsel kuvvetle sonuçlanarak daha sağlıklı yaşam sürebilir.

İstanbul Masaj Sizin Tercihiniz Hangisi?

İstanbul masaj için sizin tercihiniz nedir? Butik Masaj size yol gösteriyor. Hangi profesyonel masaj uzmanı size hangi masaj türü hizmeti verdi? Bilginizi artırın, daha iyi deneyim yaşayın.

Thai Masajı
Thai, Tayland’ın geleneksel masajı olarak biliniyor. Diğer masajlardan farkı, sert bir yer yatağı üzerinde yapılması.

Shiatsu Masajı
“Parmakla bastırmak” anlamına gelen Shiatsu, yaşam enerjisinin dağılımındaki dengesizliği gidermeyi amaçlayan bir masaj çeşidi.

Refleksioloji Masajı
Ayaklarda, bedenin tüm bölgelerine karşılık gelen refleks noktalarına el ve parmaklarla uygulanan bir masaj tekniği.

Tui Na Masajı
Tui Na tekniği 2000 yıl öncesine dayanıyor. Çin orijinli bir çeşit vücut terapisi olarak da tanımlanabilir.

Aromaterapi Masajı
Aromaterapi; fiziksel, duygusal, ruhsal sağlık ve güzellik için hoş kokulu bitkisel özlü yağlar kullanılarak uygulanan bir masaj türü. Masaj esnasında kullanılan kimi öz yağlar rahatlatırken, kimileri de toksinlerin atılmasına yardımcı olarak cildi canlandırıyor.

Reiki Masajı
Reiki Hint kökenli bir meditasyon türü. Vücuda el değmeden insan vücudunda varsayılan 7 çakranın açılması ve temizlenmesi için yapılan bu masajda, doğadan alınan enerji kişiye aktarılıyor.

İsveç Masajı
1776 yılında İsveçli Per Henrik Ling tarafından geliştirilip, tedavi amaçlı uygulanan İsveç masajı tüm dünyada tıbbi, sportif ve dinlendirici amaçla kullanılıyor. Bitkisel yağlarla yapılan masaj, vücudun rahatlamasını ve kasların yumuşamasını sağlıyor.

Spor Masajı
Spordan sonra uygulandığında kan dolaşımını düzenleyerek kaslar üzerinde oluşabilecek problemleri engelleyen bu masaj tekniği, kasların yenilenmesine yardımcı oluyor.

Cilt Onarım Masajı
Aromatik yağlar kullanılarak yapılan cilt onarım masajı; cildin beslenmesini, sinir sisteminin yatıştırılmasını, kasların gevşetilerek negatif enerjinin dışarı atılmasını sağlıyor.

Bali Masajı
Özel bitki ve meyve yağlarıyla uygulanan Bali masajı, kan dolaşımını arttırarak ve kas gerginliğini azaltarak vücutta müthiş bir rahatlama sağlıyor. Tüm vücuda güçlü harektelerle uygulanan masaj özellikle el ve ayak bölgesinde yoğunlaşıyor.

Manuel Terapi Masajı
Daha çok tedavi edici özelliğe sahip olan bu masaj, fıtık tedavisinden duruş ve omurga bozukluklarına kadar bir çok rahatsızlıkta uygulanıyor. Vücudun bazı noktalarına baskı ve deriye yapılan çekme büzme haraketleri uygulanarak gerçekleştiriliyor.

Klasik Masaj
Susam yağı ile tüm vücuda uygulanan bir masaj tekniği. Vücudun dinlenmesi ve dinamizm kazanması için uygulanıyor.

Lokal Masaj
Bölgesel olarak uygulanan bu masaj, yalnızca sırt ve boyun, bacaklar ya da yüz gibi bölgesel dar alanlara aromatik yağlarla uygulanıyor. Bu bölgelerdeki problemlerde tedavi özelliği de gösteriyor.

Medi Masaj
Bilimsel bir masaj türü olan Medi masaj, 90 dakika süren özel bir masaj. Aromatik yağlarla, vücudun her bölgesine ayrıntılı olarak uygulanıyor.

Zayıflama Masajı
Bu masajda özellikle; ısırgan otu yağı, kekik yağı, keten yağı ve susam yağı karışımı kullanılıyor.

Selülit Masajı
Bu masaj yönteminde lenf drenaj sistemiyle çalışılıyor. Kan dolaşımının hızlandırılmasıyla birlikte aromatik yağlar selülitlerin yoğun olduğu bölgelerde uygulanıyor.

Relax ve Biyoenerji Masajı
Adele ağrıları ve strese karşı etkili olan Relax ve biyoenerji masajı, tüm vücuda uygulanıyor. Aromatik yağlar rahatlama hissi yaratırken masaj sırasında uygulanan teknikler bedene ve ruha zindelik kazandırıyor.

Sultanın Altı El Masajı
Üç masörle uygulanan masaj tekniği vücudun özel noktalarına basınç uygulama esasına dayanıyor. Bu masaj sayesinde saç uçlarından ayak parmağına kadar bakım sağlanıyor.

The Ritz Carlton Masajı
Canlandırıcı aromaya sahip sıcak yağların kullanıldığı bu masaj özel Akdeniz kokularıyla destekleniyor. Aromalar, terapi özelliklerinin yanı sıra yenilenmiş hissi yaratıyor.

Geleneksel Türk Masajı
Otantik masaj tekniklerinin kullanıldığı bu yöntemde vücudun tüm zayıf doku ve pasif kasları harekete geçiriliyor. Masajda kullanılan yağlar bedenin dinçleşmesine yardımcı oluyor.

cenTao Terapisi
ScenTao masaj yağı ve ısıtılmış taşlarla uygulanan bir mistik terapi.

Pasifik Detox Masajı
Birçok masaj tekniğinin karışımı ile uygulanan bu Pasifik Detox masajında bioenerji yöntemi de kullanılıyor.

İstanbul masaj için sizi Butik Masaj sitemize bekleriz!

Butik Masaj güncel adresleri burada bulabilirsiniz:

 
İstanbul Bağımsız Masaj Uzmanlarına Gitmek İçin Tıklayın