Ayaklara Masaj Yapın


Bu videoda ayaklara masaj konusunu ele alacağım. İstanbul veya başka yerde, iyi bir ayak masajı cinsel birleşmeden bile daha keyif verici olabilir – tabii ki de doğru uygulandığı takdirde.

“Refleksoloji” ayak masajın nihai bilim alan adıdır, fakat yorgun veya ağrıyan ayakları yoğurma ve ovma hareketleri ile rahatlatabilmeniz için uzman terapist olmanıza gerek yoktur.

Buna ek olarak, bu rahatlatma terapisini kendinize de uygulayabilirsiniz. Fakat partneriniz veya terapistiniz size ayak masajı uyguluyorsa, tamamen rahatlamaya odaklanın.

İlk adım ayakları temizlemektir. Ayakları yıkayabilirsiniz veya sıcak su ve özel tuz ile hazırlanmış bir çözeltide batırabilirsiniz. Çok hoş bir deneyim olabilir, vücudunuzun tüm stresini alabilecek nadir anlardan biri yaşayabilirsiniz. Çalışmaya başlamadan önce ayakları kurulamalısınız.

Ellerinize yumuşak kayganlık ve deriye daha az tahriş sağlayacak olan masaj yağı veya kremi kullanmalısınız. Özelikle daha uzun ömürlü olanları seçmelisiniz.

Okaliptüs kökünden veya naneden yapılmış olanları kullanarak, yorgun ayaklara ferahlık getirebilirsiniz. Ancak, el kremini veya bebek yağını sadece ellinizde başka malzeme kalmadı ise kullanmalısınız.

Eğer kendi ayaklarınıza masaj uygulayacaksanız, tüm masaj seansı boyunca rahat edebileceğiniz bir pozisyonda oturmalısınız. Zeminde veya televizyon izlerken sandalyenin üstünde bağdaş kurabilirsiniz.

Ayağınızı üzerinde rahat çalışabileceğiniz şekilde uzatınız. Dizinizin veya bir sandalyenin üzerine koyabilirsiniz, böylece uzanmaya gerek duymadan kolayca ayağınıza ulaşabilirsiniz.

Eğer başka birinin ayağına masaj yapacaksanız, ayağı iyi desteklenmiş olduğundan emin olmalısınız, böylece kişiler rahatlayabilir ve kaslarını kolaylıkla yoğurabilirsiniz. Bu uygulama için koltuk ideal bir alan olacaktır.

Nazik ve dairesel hareketlerle ayakların üst ve alt kısımlarına yağı masaj ederek başlayınız. Böylece ayaklar gıdıklanmadan tutulmaya alışkın hale getireceksiniz.

Sonra ki adımda baş parmaklarınızı ayağın üst bölgesine yerleştiriniz ve bilekten parmaklara kadar uzun ovma hareketleri uygulayınız. Tendonlar ve bağlantı yerlerine nazikçe baskı uygulayınız.

Sonra tabanlara geçiş yapınız. Baş parmaklarınızla dairesel hareketler uygulayınız, tabandan başlayarak parmaklardan topuklara kadar masaj uygulayınız.

Dairesel hareketler yaparken ve ovalarken, hafifçe gererek topuklarınıza da iyice masaj uygulayabilirsiniz. Topuklardan bileğinize kadar olan bölgede de çalışınız. Böylece ayağınıza genel bir masaj yapmış olursunuz ve sonrasında masajı bitirebilirsiniz.

Masajın faydalarından bebekler de yararlanabilir!

İstanbul masaj hizmeti almak için doğru adresi seçin!

0