Aküpresür Nasıl İşler

Akupresüre göre kısmi semptomlar vücudun genel sağlık durumundan kaynaklandığı düşünülür. Örneğin, baş gerginliklerin kökü boyu ve omuz bölgeleridir.

İstanbul’da profesyonel masöz ile elit,vip seviyesinde,first class kalitede,en iyi ve en güzel masaj hizmetini alın ve keyif dolu anlar yaşayın – TIKLAYIN: https://twitter.com/butik_masaj

Akupresür rahatlama ve ağrı tedavilerine odaklandığı gibi gerginlik rahatsızlıkların kronik “hastalıklara” dönüşmeden tedavi edilmesine de yardımcı olur.

Belirli bir bölgeyi uyarma, derin nefesler alma, meditasyon egzersizleri ve rahatlatma teknikleri uygulama gibi kendine-yardım metotların kombinasyonlarını kullanarak daha bir yaşama ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Toplumumuzda yaşanan birçok sağlık problemlerinin(sırt ağrısından arteritte kadar) sebebi doğal olmayan yaşam biçimidir.

Stres, gerginlik, egzersiz eksikliği, dengesiz yemek alışkanlıkları ve toplumumuzun aldığı yanlış önlemler sayesinde bulaşıcı hastalıklara katkıda bulunması bu duruma birkaç örnektir.

Akupresür vücudumuzun modern hayatın baskısına karşı savaşmak ve dengesini korumak adına yardımcı olur.

Akupresür noktaları (güçlü noktalar olarak ta adlandırılır) özelikle tenin biyoelektrik uyarımlara duyarlı olduğu bölgelerde konumlanırlar ve akupresür bu uyarımların hızlanmasına yardımcı olur.

Geleneksel doğu medeniyetleri insan enerjisini yönetmek adına özel yollarla birbirine bağlanan noktalar keşfetmişlerdir, bu noktalara Çince chi ve Japonca ki denmiştir.

Batılı bilim adamları da elektrikli cihazlar kullanarak vücutta ki bu noktaların haritasını çizerek varlığını kanıtlamışlardır.

Bu noktaları baskı, iğine veya ısı ile uyararak, sinir sisteminin bir maddesi olan ve ağrıları dindiren endorfinin salgılanmasına neden olur.,

Bunun sonucu olarak ağrılar engellenmiş olur ve uygulama alanın kan dolaşımı ve oksijen miktarını artırır, böylece kasların rahatlamasına ve tedavi edici etkinin artmasına neden olur.

Akupresür nazik ve yumuşak uyarımlar ile beyine ulaşan acı sinyallerine nüfuz eder, bir başka deyimle acı-sinyal sisteminin “kapılarını” kapatır, acı duygularını omurilikten beyine ulaşmasını engeller.

Acıyı dindirmesinin yanında, akupresür bağışıklık sistemine nüfuz eden stres ve gerginlik rahatsızlıklarını tedavi ederek vücudu yeniden dengelenmesine yardımcı olabilir.

Akupresür vücudun çevresel değişikliklere uyum sağlamasına imkân sağlar ve hastalık direncini artırır.,

Gerginlikler akupresür noktaların etrafında yoğunlaşma eğilimi gösterir. Kaslar kronik gerginlik veya spazm yaşadığında, kas lifleri yorgunluk, travma, stres, kimyasal dengesizlik veya yetersiz kan dolaşımından kaynaklanan laktik asit salgılamasından dolayı kasılır.

Örneğin stres düzeyiniz çok yüksek olduğunda nefes darlığı çektiğinizi fark edersiniz. Belirli akupresür noktaları göğüs kafesinizin gerginliğini azaltarak, nefes almanızı sağlar.

Belirli bir noktaya baskı uygulayarak, kas liflerinin uzayıp ve rahatlamasına, kanın özgürce nüfuz etmesine ve toksinlerin atılmasına olanak sağladığından, kas gerilme verimliliği artar. Artan kan dolaşımı sayesinde uygulama alanına daha fazla oksijen ve besin ulaşımı sağlanır.

Bu etkenler hastalıklara karşı vücut direncini artırır ve size daha uzun, daha sağlıklı ve daha canlı bir hayat sağlar. Kan ve biyoelektrik enerji dolaşımımız dengeli olduğunda, sağlıklı ve iyi hissetme duygularını yaşarız.

Akupresürün güçlü noktalarını hayatınızın birçok yönlerini artırmak adına kullanabilirsiniz. Stres düzeyinizi azaltmak adına kullanabileceğiniz gibi sportif sakatlanmaları önlemek adına da kullanabilirsiniz.

Olimpik karşılaşmalarından önce ve sonra, sportif masajlar atletler tarafından sıklıkla kullanılmıştır. Akupresür, kasların kuvvetini ve kan dolaşımı artırmak ve nöromüsküler problemleri azaltmak adına bu noktaları kullanır, böylece sportif tıbbi tedaviyi destekler.

Ayrıca Çinliler akupresürü asırlardır güzellik terapisi için de kullanmışlardır. Güçlü noktaları kullanmak ilaçsız kırışıklık tedavisi sağlar böylelikle ten sağlığını ve renk görünümünü destekler.

Benzer biçimde, akupresür kayropraktik tedavisine de etkili yardımı olabilir. Sırt kaslarını rahatlatarak ve güçlendirerek, akupresür omurilik manipülasyonunu kolaylaştırır ve daha etkili olmasını sağlar, ayıca tedavi etkiyi daha uzun ömürlü kılar.

Aslına bakılırsa, eski Çin medeniyetinde akupresür ve kayropraktik terapi beraber uygulanmıştır.

Aküpresür nasıl işler: https://youtu.be/8hENvntJ1_w

Masaj salonları: https://youtu.be/mqxVO412TI4

Profesyonel masöz: https://youtu.be/jZEoTue4VP8

0